Share
Go down
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 05.01.12 0:35
Message reputation : 100% (2 votes)
Kaut kad nesen mani palūdza uzrakstīt interviju universitātei par mūsu hobiju.. par cik tas bija diezgan steidzīgi un manā universitātes trakuma laikā.. pavadīju nakti meklējot un domājot.. arī špikojot teikšu kā ir  Embarassed laikam man nebūs atsauksmes par šo, bet ja būs ielikšu attiecīgi labotu versiju arī šeit.

Līdz ar to ja kādam ir komentāri vai kritika - droši klājiet vaļā kas ir sakāms  
Moderātori - ja pamanīsiet kādu drastisku kļūdu - labojiet, tas būs ātrāk šajā gadījumā.
(man pagaidām ar lēno internetu viss ir diezgan mokoši)  Evil or Very Mad

_________________________________

HOBIJS VĀRDĀ - LELLE

11. novembris 2011. gads
(Intervijas idejas autore - Ruta Bumbiera)
Intervija ar Latvijas leļļu foruma/projekta – LEĻĻUPLAUKTS, idejas autori un administratori Inesi Liepiņu.Izseniem laikiem lelle cilvēka dzīvē ieņēma īpašu vietu starp bērnības  rotaļlietām un vēlāk arī starp mākslas objektiem. Vēl mūsu senči apbrīnojot lelles līdzību cilvēkam apveltīja šīs rotaļlietas ar pārdabiskām spējām – uzskatot ka tajās var iemitināties gari, vai veidojot auglības un vudū lelles.

Bērnam - lelle palīdz atbrīvoties no baiļu sajūtas, vientulības un nereti pat paliek par labāko draugu, kuram vakaros čukstus stāstīt savus dienas piedzīvojumus un pārdzīvojumus. Dažiem cilvēkiem, šī spēja just emocionālo saikni un apbrīnu pret lelli saglabājās visu mūžu, šie cilvēki veido leļļu kolekcijas, pievēršas autor-leļļu radīšanai, šūšanai un pat leļļu fotomākslai. Lelle viņu dzīvē ir hobijs un atelpa no ikdienas steigas.

Man vienmēr likās interesanti tas, kāpēc pieaugušu cilvēku var interesēt lelle, kā tas viss sākās un nonāk līdz milzīgām kolekcijām, ko šīs dažādas vinila dāmas un kungi nozīmē to kolekcionāram, kāpēc vispār pieaugušam cilvēkam rodas tieši šāda interese un hobijs kuram daži velta pat lielāko savas dzīves daļu.Savu atbilžu meklējumos es nolēmu griezties pie Latvijas leļļu foruma/projekta – LEĻĻUPLAUKTS, idejas autores un administratores Ineses Liepiņas.

Inese, Jūsu projekts ir salīdzinoši jauns interneta vidū un ņemot vērā ka šis hobijs ir visnotaļ specifisks ir apbrīnojami redzēt ka foruma jau ir pāri par 60 lietotājiem un kopā sarakstīti 9 000 ziņojumi, vai tik tiešām šis hobijs Latvijā ir tik izplatīts?
- (smejas) Nav jau teikts ka visi reģistrētie lietotāji ir tik tiešām lieli šī vaļasprieka piekritēji. Mēs vēl esam ‘zīdaiņi’, gan projekta vecuma  ziņā – jo mums tikai martā apritēs gads, gan patieso lietotāju daudzumā – kopā no visiem piereģistrētiem ir tikai kādi 15 cilvēki kas ir tiešām ar visu sirdi lellēs. Tos pašus pāris Latvijas kolekcionārus nācās meklēt gan Krievijas gan citu ārzemju leļļu forumos. Salīdzinājumam – Krievijas leļļu kolekcionāru forums dollplanet.ru pastāv jau vairākus gadus un to lietotāju skaits ir mežonīgs - tajā ir reģistrēti ap 13 000 cilvēku.Krievija ir liela tur noteikti ir arī kāds no blakus valstīm.
Jūs teicāt ka Latvijas kolekcionārus nācās meklēt citos forumos, vai tad pie mums te pat nebija jau izveidoti kādi domu biedru klubi, hobija apvienības - veikalu plaukti taču ir pilni ar lellēm? Var būt pastāstiet kā radās šī ideja un ar ko nācās sastapties tās īstenošanas laikā?

- Tas tiesa, veikalos ir daudz leļļu, bet tā ir tikai sīciņa daļa no tā kas ir pasaulē un ko kolekcionāri vēlās redzēt savās kolekcijās, veikalu plauktos pieejamās lelles reti uzrunā kādu pieaugušo, it īpaši ja viņš vēl nav atklājis sevī īpašu attieksmi pret lelli. Jo tur ir rotaļu lelles ar pārmērīgu make-up`u (reizēm arī nekvalitatīvi uzklātu) kas ne vienmēr ir tīkami izsmalcinātai pieaugušā cilvēka acij. Ja tas nav jau no bērnības, sirds var tā arī nepieķerties viņām. Lai gan katram ir sava gaume un ir kolekcionāri kuriem tieši šādas lelles veido pamata kolekciju un katra lelle tajās ir apbrīnas vērta.

Laikam jāsāk ar to kā es nonācu līdz šim hobijam. Jau kopš bērnības lelles un mīkstās rotaļlietas man bija apkārt – jo mana mamma pati šuva mīkstās rotaļlietas un leļļu apģērbus. Kad 90`jos gados plauktos parādījās pirmās Barbie lelles mēs saslimām ar mammu kopā. Tajā laikā mēs diemžēl nevarējām atļauties nopirkt īsto Barbie, un mēs priecājāmies par līdzīgu lellīti tikai zemākā cenā. Barbie likās kā rozā nesasniedzams sapnis, jau tad man patika paņemt draudzeņu lelles, sakārtot to matus, uzšūt jaunās kleitas, jau tad man bija grūti noskatīties kā mani vienaudži apejas ar lellēm. Es jau kopš bērnības mīlēju lelles, nevis kā rotaļlietu ko neķemmētu un netīru aizmirst rotaļu kastes padibenī, bet kā statueti, kā gleznu. Patiesībā šīs stāsts ir diezgan līdzīgs daudziem kolekcionāriem – bērnībā nevarēja atļauties un kad izauga mēģina realizēt savu sapni, it īpaši 80`to gadu jaunieši. Atceros kā bērnībā mēs ar mammu pavadījām daudzus vakarus ”ķimerējoties” ap leļļu piegriežņu žurnāliem ”LOLA”. Laiks gāja, sākās universitātes un darbi, smaidošās skaistules (kuras man vēlāk jau bija vairākas) no plauktiem aizceļoja kastēs, gan laika trūkuma dēļ gan arī mana kautrīguma dēļ – negribējās lai mani vienaudzī ciemiņi klusām ķiķina par manu aizrautību. Pagāja ļoti daudz laika, bet mana leļļu apbrīna ne kur nezuda, es vienmēr, ja bija minūtīte ieskrēju bērnu veikalā un aplūkoju piedāvājuma klāstu, lai gan bez domas kaut ko nopirkt.

Kā saka, jebkura kolekcija un kolekcionēšana kopumā sākās ar Viņu – pirmo lelli kas lika Jums aizmirst par to ka viņa patiesībā ir vienkārša rotaļlieta. Un gadījumā ja Jūs esat jūtīgi pret šo skaistuma veidu, agri vai vēlu parādīsies vēl viena kas satrieks Jūs dziļi sirdī. Tā arī es, pagājušajā gadā sērfojot interneta bilžu vietnē flickr.com, biju uzdūrusies kādas lelles bildei -Es biju satriekta un šokēta, tik detalizētu lelli es nekad nebiju redzējusi, smalki atslēgas kauliņi, skaisti sejas vaibsti un tai vēl bija skropstas! Tā bija Fashion Royalty kolekcijas lelle – Vanessa, lai gan sākumā es biju domājusi ka tā ir pārveidota Barbie.
Sāku meklēt un interesēties, nenomierinājos kamēr neatradu.. Man pavērās vesela „citāda” pasaule - leļļu forumi,  kolekcionāru bildes, leļļu dažādība un skaistums ir vienkārši neaptverama. Atradu forumu Krievijā, kādu laiku biju tur foruma lietotājs, bet ar laiku sāku domāt vai arī Latvijā kaut kas tāds eksistē. Savam pārsteigumam neko neatradu, bet manī sēdēja šausmīga vēlme radīt Latvijā kaut ko līdzīgu ārzemju kolekcionāru forumu saietiem, kad cilvēki tiekas ar līdzīgi domājošiem.. tas ir neaprakstāmas sajūtas.
Savā meklējumu ceļā es nepārstāju brīnīties par to cik daudz un dažādas lelles ir pasaulē, cik tās var būt satriecoši skaistas un galvenais ka pieaudzis cilvēks var gūt radošuma, estētisko baudu no leļļu kolekcionēšanas.. Patiesi es to salīdzinu ar skaisto gleznu kolekciju.


toes ^_^ by Enifer ♥️, on Flickr

Tālāk kā jau daudziem, pirmā lelle.. kas apgriež pasauli kājām gaisā, otrā trešā.. leļļu kolekcija sāka vairoties ģeometriskajā progresijā. Ar laiku dollplanet.ru iepazinos ar Latvijas kolekcionāriem un piedāvāju tiem izveidot savu forumu, drīzāk lai vienkārši atzīmētos. Jau pagājis kāds laiks un var redzēt ka cilvēkiem forums ir vajadzīgs un ir interese un idejas, ik mēnesi notiek tikšanās.. mēs bildējam, runājamies, ļoti jauki pavadām laiku. Es teiktu ka forums neizdzīvotu tikai uz mana entuziasma vien, neskaitot manu laika un darba ieguldījumu tā attīstībā, forums neeksistētu bez tā dalībniekiem un viņu nenovērtējama ieguldījuma. Katrs ir atšķirīgs un katrs nes savu rozīnīti.. šis forums ir visi forumieši, es tikai uzturu kārtību tā struktūrā un priecājos kopā ar visiem.MH girls by Enifer ♥️, on Flickr

Cik tad šobrīd ir Jūsu kolekcijā?
- Šobrīd ir ap divdesmit lellēm, iespējami tas skan šausmīgi, bet tā vēl nav liela kolekcija – forumā ir Latvijas kolekcionāri kuriem ir pārī par 100 lellēm, un pat tas starp kolekcionāriem nav uzskatāms pār daudz.


Untitled by Enifer ♥️, on Flickr

Tik daudz leļļu visdrīzāk prasa arī lielos finansiālos ieguldījumus?
- Tas ir ļoti atkarīgi no paša cilvēka un leļļu veida ko tas kolekcionē. Var kolekcionēt viena veida lelles, vienam tas maksās lētāk, jo tas meklēs lētākas pārdošanas vietas – forumos un izsolēs, cits atkal vienkārši pasūtīs no interneta veikala un cena visdrīzāk būs lielāka. Bet ja cilvēks kolekcionē dārgas lelles tad meklē vai nē izmaksas tik un tā nebūs mazas.

Cik tad aptuveni maksā kolekcijas lelle ja tas nav noslēpums?
- Ir grūti nosaukt konkrētu ciparu- lelles var iegādāties par pāris latiem te pat Latvijā, bet var arī pirkt tās par 100 i 200 vai pat 1000Ls un augstāk, viss atkarīgs no lelles pašās, cik viņa ir reta utt.

Vai Jūs varētu nosaukt kādas lelles ir vispopulārākās kolekcionāru vidū.
- Es neesmu gluži lietpratējs šajā jautājumā, līdz ar to varētu nosaukt tikai tās kuras ir manuprāt populāras, balstoties uz manu salīdzinoši nelielu pieredzi leļļu pasaulē:

Tās varētu būt antikvariāta (vintāžas) lelles. Vintāžas leļļu kolekcionāri ir diezgan tuvi citu antikvariāta priekšmetu kolekcionāriem. Lelles šiem cilvēkiem ir ne tikai apbrīnas objekts bet arī izdevīgs naudas ieguldījums, jo vienas lelles cena var pieaugt pat gada laikā. Lai gan investīcijas šeit tomēr nav galvenais. Investīcijas ir vīriešu pieeja, un lelles ir sieviešu kolekcijas priekšmeti.


Porcelain Dolls - DollDiamond by Doll Diamond, on Flickr

Vispār pērkot jebkuru lelli, ir jāpatur prātā tās likviditāte, bet nekāda loģika nepalīdz kad gribās lelli iegādāties tūlīt un tagad.
Vintāžas lelles parasti atrod tādās interneta izsoles lapās kā, piemēram – ebay.com, to cena pieaug atkarībā no tās vecuma.

Fashion Dolls, šo leļļu veids sākotnēji bija izveidots tērpu un modes tendenču demonstrēšanai. Pirmās tādas lelles ir parādījušās Francijā XIX gadsimta vidū, bet pati populārākā no tām bija tieši Barbie kuru masveidā sāka izlaist ASV - 1950 gados. Daži ražotāji izlaiž divas paralēlās līnijas, vienu (vienkāršāko)- bērniem un otru kolekcionāriem, šī līnija parasti atšķiras ar make-up un apģērbu sarežģītību un tiek izlaistas limitētā skaitā. Šo  leļļu cenas ir vidēji sākot no 100 līdz 600 ASV dolāriem, atkarībā no ražotāja, izmēra un kvalitātes. Pie tam speciālo limitēto izlaidumu lelles, kas ir veltītas kādiem pasākumiem vai īpašiem notikumiem un ir ļoti mazā daudzumā var pat maksāt 5000-10 000 ASV dolāru, atkarībā no to izmēra un kvalitātes, kuras vel turpina augt cenā gadu no gada. Galvenie Fashion doll ražotāji ir: Mattel (Barbie, tagad arī Monster High - ASV), Blythe (ASV, Japāna), Integrity Toys – Dynamite, Fashion Royalty, Nippon un citas lelles (ASV), Momoko (Japāna), Pullip (Japāna), Superdoll Collectibles –  Sybarite lelles (Apvienotā Karaliste -Anglija), Tonner Doll Company (ASV).


Love Dhexs Momoko Doll by midolls, on Flickr


Barrocas: Século XVIII by fotoGrafável_2, on Flickr


Scarlett by Lin109, on Flickr


Fashion royalty Vanessa by david.east, on Flickr


Camera ham (photo comic) by kelvin255, on Flickr


Avalon by MissJay's old flickr, on Flickr

Greznās ABJD (Asian Ball-Jointed Dolls) vai BJD
Nereti šīs lelles sauc par šarnīru lellēm, kaut gan nosaukuma burtiskais tulkojums neatspoguļo tā nozīmi. BJD (bžd) – tā ir parādība kurā jau ir izveidojusies īpaša subkultūra. Šo leļļu galvenais pluss ir to reālisms. Nereti bildēs tās izskatās gluži kā dzīvas. Šo leļļu ķermeņiem ir skaistas un plūstošas līnijas, nereti ļoti dabiskas ķermeņa krāsas. To acis ir no speciāla materiāla vai pat no stikla un to skatienu var grozīt, kopā ar pielīmētām skropstām acis mirdz un izskatās ļoti dzīvas.  Ķermenis ir ļoti detalizēts , nereti šim lellēm ir viss sākot no krūšu galiņiem līdz atdalītiem kāju pirkstiņiem ar skaisto nagu formu. BJD ir ļoti plastiskas figūriņas kuru šarnīru lokanība ir vienkārši fantastiska, reti kura lelle var ar tām sacensties. Viņu izskats nereti apvieno sevī ļoti reālistisku dzīvā cilvēka izskatu un anime personāžu. Pats galvenais ko lielākoties novērtē to kolekcionāri ir tas ka vienai lellei var piešķirt neskaitāmos tēlus - mainot tās acu un matu krāsu, pārzīmējot tās seju, mainot roku un kāju formu. Daži kolekcionāri pasūta saviem lolojumiem atsevišķas elfu ausis, spārnus, izkrāso un apzīmē ar tetovējumiem to ķermeņus radikāli mainot leļļu izskatu.

Par pirmo un galveno BJD ražotāju skaitās Japānas Āzijas izcelsmes uzņēmums Volks, kurš šāda veida lelles ir sācis izlaist kopš 1999 gada. Šobrīd pasaulē ir neskaitāmi daudz BJD ražotāju kaut arī to lielākais skaits joprojām ir Japānā, Korejā un Ķinā. Nereti šo leļļu tirāža ir ļoti maza jo uzņēmums var sastāvēt tikai no diviem vai pat viena cilvēka, līdz ar to leļļu izpildes termiņi var aizvilkties līdz pat pusgadam.


A glorious smile makes it all worthwhile: Pleasant, moody, and loving by nettness, on Flickr

Kā galvenos BJD ražotājus var nosaukt tādus uzņēmumus kā: Doll In Mind (D.I.M), Dollmore, Dollshe, Dream of Doll (D.O.D), FairyLand, Iplehouse, Limhwa Doll, Luts, Soom (Koreja uzņēmumi), Studio Milim (Krievija). Parasti šīs lelles tik pasūtītas pa tiešo no ražotāja – Meistara vai pat caur speciālo starpnieku. Šo leļļu cena ir diezgan augsta sākot ar 200 līdz 800 ASV dolāriem un augstāk.


Untitled by oso_polar, on Flickr


model doll Wishlist DOlls by Shory ♥️, on Flickr


Gah, the teeth!! <3 by birdie's stuff, on Flickr


Xue Nu Wang by solarsenshi, on Flickr


dandystuff2 by tehfunnehbooboo, on Flickr


Corruption by ☆ Cenarius ☆, on Flickr


A Father-Daughter Moment by RubyconCream, on Flickr


ai desu by .kimmika, on Flickr

Autor-lelles, šeit arī OOAK (one of a kind – vienīgā savā veidā), ir lelles kuras to meistars pats izlaiž tikai vienā eksemplārā vai īpaši limitētā skaitā. Vai jau izlaisto leļļu pārveidojums – meistars pārkrāso fabrikas ražoto lelles seju, pārveido matus utt. Ja tās ir paša veidotās lelles tad, šo leļļu veids ir jau tuvāks mākslas skulptūrai. Tās atspoguļo to autora individualitāti un nav domātas lai to izskatu īpaši mainītu, kā to var darīt ar iepriekš minētām leļļu sērijām. Ne visas autor-lelles iegūst pasaules slavu dēļ to limitētā „gabala” izlaiduma un statiskuma, nereti šīs lelles jau attēlo kādu kompozīciju un ir tikai tai domātas, tās var tikai nolikt plauktā nemainot to pozu un nepārģērbjot tās.

Ir arī autor-lelles no, iepriekšējās BJD kategorijas kuru izskatu un pozas tomēr var mainīt un pārveidot.   Pašas populārākās šī žanra lelles ir Enchanted Doll, kuras rada Kanādā dzīvojošā ļoti talantīga Krievijas autore Marina Bičkovas иn Mooqla, arī Krievijas autore - Polina Vološina. Dažreiz, ņemot vērā pasūtītāja vēlmes, šīm lellēm var pasūtīt to acu krāsu, make-up`u uc. Autorleļļu cenas ir vienas no augstākām starp leļļu tirgū, tā svārstās atkarībā no izmantotiem materiāliem (īpašā plastmasa, porcelāns), apģērba un parūku sarežģītība, roku darba ieguldījuma un izmantoto metālu un dārgakmeņu kvalitātes - zelta un sudraba dārgmetālu izmantošana to dārglietu, kostīmu un kurpju  izgatavošanā krietni sadārdzina to galējo cenu. Mooqla lelles parasti maksā 400 – 500 ASV dolārus, Enchanted Doll – sākot ar 6000 līdz pat 15000 ASV dolāriem.


Marina and Odalisque by cisley, on Flickr


Marina and Echo by cisley, on Flickr


Maya by Sun-kissed, on Flickr


Lisa by polina.voloshina, on Flickr


Mooqla: Kristina by aki_sami, on Flickr

Tas ir tiešām ļoti interesanti! Gribētos vēl uzdot pēdējos jautājumus, jo rodas jautājums ko tad leļļu kolekcionārs dara ar tām?
- Es teiktu ka leļļu kolekcionāri, pēc savām interesēm, nosacīti dalās četrās grupās:

Draugi – klusākie no kolekcionāriem, vai kolekcionāri-iesācēji. To īpašumā jau ir pāris vai pat tikai viena lelle, kuras apvieno tikai to īpašnieka simpātija. Šāds – draugs, var nesekot līdzi leļļu tendencēm, to vēsturei un parasti nemeklē citus leļļu kolekcionārus. Tam parasti vienkārši patīk kas viņam ir un viss. Ilgstoši palikt šajā kategorijā ir diezgan sarežģīti jo šis hobijs ierauj cilvēku arvien dziļāk leļļu pasaulē. Līdzīgi kā tas bija man, ieraudzīju vienu lelli, nolēmu to nopirkt un apstāties. Tad ieraudzīju vēl citu, tad vēl un tā nonācu pie sava salīdzinoši nenozīmīga skaita, citiem kolekcijas skaitlis var aiziet pat līdz vairākiem simtiem leļļu un veselas atsevišķas istabas kur tās glabājās speciālos apstākļos. Savā sakumā es nevarēju pat iedomāties cik tālu lelles mani patiesībā aizraus.


My Craft Room by ipumuq❤️Sweet Ribbon❤️, on Flickr

Tad ir leļļu lietpratēji, kuri neatkarīgi no to hobija emocionālās piederības, ļoti pārdomāti veido savas kolekcijas. Tie parasti ļoti daudzpusīgi pēta leļļu industriju, orientējās tās tendencēs, daudzveidībā un cenās. Nereti tieši šie cilvēki veido interneta blogus un forumus apkopojot tajos jauno informāciju un leļļu attēlus, un nereti tieši šī kolekcionāru kategorija ir kā citu leļļu kolekcionāru apgaismotāji, jo sekojot līdzi šiem blogiem Tu uzzini daudz pasaules jaunumus un iemīli arvien jaunās lelles. Tie nepārtraukti pēta speciālo literatūru un leļļu tirgu līdz ar ko tie nereti pārtop par leļļu dīleriem un konsultantiem.


Barbie doll house by Gipaba, on Flickr


Tangerine Dream Behind the Scenes by Diva Details, on Flickr


Tangerine Dream Complete - View 1 by Diva Details, on Flickr


01. Momoko enters re-ment delicacy shop by em`lia, on Flickr

Meistari – vienreiz iemīlot lelli, sāk tās uzlabot. Nereti šī aizraušanās pārtop priekš kolekcionāra tā jaunajā profesijā. Tādu meistaru, kuru darbs ir interesants un svarīgs citiem nav ļoti daudz, un līdz ar to talantīgākie no tiem ātri iegūst lielo atzinību leļļu „pasaulē”. Starp tiem ir slaveni eļļu make-up`a pārveidotāji – gleznotāji, drēbju un ekskluzīvo aksesuāru darinātāji.


Iren. OOAK. Before and after by nukta_nukta, on Flickr


Monster High Repaints! by Cakewalk Queen, on Flickr


Iplehouse Ashanti Before and After by Robbin With 2 Bs, on Flickr


Welcome Chloe by ***Andreja***, on Flickr

Un beidzot vienkārši radošās būtnes, vienreiz pievēršoties lellēm tos aizrauj arī tādi līdz-hobiji kā radošā leļļu fotogrāfija – miniatūrās dzīves atveidošana, kur lelle parādīta maksimāli pietuvināti cilvēkam, ieņemot dabiskās pozas un lietojot speciālos miniatūros piederumus. Šī fotogrāfija var attiekties uz kādam žanram, tā var būt portreta vai pat erotiskā fotogrāfija. Leļļu fotogrāfijai ir veltīti simtiem blogu un interneta vietņu. vēl viens tāds interesants līdz-hobijs ir leļļu stāstu-romānu rakstīšana. Lellei tiek izdomāta vēsture,  tagadnes un nākotnes notikumi, tā tiek apveltīta ar jūtām un domām, viss šis apraksts par viņas dzīvi tiek papilināts ar košām fotogrāfijām un tas dažreiz aizrauj to lasītājus tik tālu ka Tu ar nepacietību gaidi kad tad tiks publicēta nākamā epizode no leļļu dzīves.

- Neatkarīgi no kolekcionāra tipa attieksme pret lelli nevar būt neitrāla. Jebkuras valsts kolekcionāru vai leļļu foruma tikšanās laikā, daudzās pasaules valodās Tu sadzirdēsi tādus komentārus – „ak kāda trausla meitenīte!; - Tikai paskaties, kāds viņai ir skatiens!”.Tā pat pārdodot kādu savas kolekcijas lelli, kolekcionārs meklē „labas rokas”, tam nav vienalga kam pārdot savu lolojumu, vai atzīmējot iemeslu kāpēc lelle tiek pārdota tas min – ka viņa raksturs nesakrita ar lelles raksturu. Daudzi leļļu īpašnieki var neaizdomājoties pastāstīt par to kāds ir raksturs, katram no kolekcijas iemītniekiem, it kā tās būtu dzīvās būtnes.


Kā Jūs domājat vai interese par lellēm ir atgriešanās atpakaļ bērnībā?

- Kā lai to pasaka, vispār jau nē, lai gan katram cilvēkam lelle nozīmē kaut ko savu – iespējams, kā daļēji tas ir man, tā ir bērnību nepiepildīto sapņu izpildījums, radošuma izpausmes veids. Kādam, kā es jau minēju tas ir ienākumu avots vai kādas domas realizācija. Jebkurā šī vaļasprieka izpausme dot atpūtu dvēselei, tas ir tā pat kā vērot gleznas galerijās, veidot no tām kolekcijas, tā pat kā tās zīmēt, kā krāt porcelāna figūriņas, tās veidot.. vai darīt ko citu kas rada baudu cilvēka estētiskai pusei.

Iespējams kāds teiks - lelle ir tukšs plastmasas gabals.. iespējams.. tikai pamēģiniet salīdzināt lelli ar baltu audeklu.. iedodiet īstam cienītājam "otu un krāsas".. viņš attēlos tajā attēlos savas jūtas, sirdi.. un iespējams liks Jums raudāt vai smaidīt.. just.. lelle ir.. tāds savādāks izpausmes avots..I see Red,I see Blue by AIKO[ARAEL]-開到花蘼, on Flickr


Pēdējo reizi labojis Enifer 18.05.14 15:19; labots 5 reizes
Добрая Ведьма
Добрая Ведьма
Oficiālais korespondents
Oficiālais korespondents
Сообщения : 5179
Дата регистрации : 10.03.11
Откуда : Рига
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t529p725-veltijums-draugiem

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 05.01.12 0:56
Paldies!
trukst tikai pogas "man patīk" huggable

mēs tiešam tadi esam/būsim. un LELLUPLAUKTS jau ir neizņēmama dzīves daļa.

_________________
Lelles man ir slimība un zāles.  
Zihorka
Zihorka
Pastāvīgs apmeklētājs
Pastāvīgs apmeklētājs
Сообщения : 131
Дата регистрации : 05.09.11
Откуда : Елгава

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 07.01.12 0:39
И от меня спасибо!Прочла с большим интересом,вспомнила своё детство,журналы"Лола" всё так и было,прям ностальгия
einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 07.01.12 17:16
Мощно...я прям учиталась взахлёб!
Всё очень точно и грамотно, ты молодец bunny9

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 04.03.12 0:14
Любимому форуму - дому.. сегодня исполняется год.. даже не верится как то!Помню когда год назад меня осенила идея создать для Латвии свой кукло-форум.. что бы народ мог находить друг дpуга.. встречаться и общаться с сотоварищами по стране.. я мечтала что форум протянет хотя бы пару месяцев..

Я перерыла доллпланет в поиске народа из Латвии.. всем разослала приглашения и самое удивительное девушки откликнулись.. пришли на пустые и угрюмые странички форума и мы вместе толкнули эту тележку под названием Куклополки.. Название ведь тоже вместе придумывали ^_^

Спасибо Добрая Ведьма, einite (Леди Смерть), Akane - Спасибо что откликнулись! Спасибо что тогда.. год назад.. откликнулись какой то непонятной девчонке.. с непонятными бешеными идеями и мрачно оформленным форумом с 0 тем >.<

Спасибо Товарищ Барбье который делился и делится с нами своими находками кукломира!! Мы Вас ценим и любим!

Спасибо BJD народу! За всю красоту и возможности на которые вы нам открыли глаза!
Спасибо тебе Марта что открыла нам этот мир! Спасибо M.I.Y.U., D.iet.rich, за море ценной информации и статьи!
Спасибо Cara i Lin - за поддержку, фото и участие в конкурсах. Спасибо Tigra! за то что ты нас так тепло приняла на первой Балтийской bjd встрече и за то, что Лин так гостеприимно принял всех у себя дома!

Спасибо всем всем кто пришел потом и внес свою лепту! Спасибо всем кто посещает нас хоть и не пишет.. я просматриваю статистику и удивляюсь.. кому то еще по миру мы интересны.

Спасибо за все эти ежемесячные встречи! Каждый раз это как пару часов сказки и радости после которых чувствуешь себя словно на крыльях!

Спасибо за LELLUPLAUKTS девочки! это мой второй дом и вы моя вторая семья! Я вас очень всех люблю и очень вам благодарна!


Ваша Enifer - Инесса


Pēdējo reizi labojis Enifer 11.03.12 22:05; labots 2 reizes
einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 15.07.12 23:12
А никто не поймал экземпляр журнала "Kas jauns", где была статья про латвийскую коллекционершу платьев барби? Там было много красивых фото коллекционных нарядов...было бы хорошо, сосканировать и вывесить тут  Embarassed

В магазине, трясущимися руками, я сфоткала только обложку и первую страницу самой статьи(((

Nr.19 (329)
8.-14.maijs
2012Тут большая фотка - https://redcdn.net/ihimizer/img228/2812/20120512173910.jpg


Pēdējo reizi labojis einite 06.08.12 3:18; labots 1 reizi

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 04.10.12 23:01
Наш Бамик в ТВ7!!!Pēdējo reizi labojis Enifer 21.01.13 15:27; labots 1 reizi
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 16.03.14 11:38
С праздником нас всех!!! 3 марта форуму стукнуло 3 года!

помните - это когда то было наше лого SmileЗабавно вспомнить )

IRENgorgeous
IRENgorgeous
Exhibition coordinator
Сообщения : 4482
Дата регистрации : 29.03.11
Откуда : Прибалтика

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 16.03.14 12:21
Нам 3 года! Ура! Ура! Ура!

_________________
Let yourself be beautiful
Sparkling love, flowers
And pearls and pretty dolls...
Добрая Ведьма
Добрая Ведьма
Oficiālais korespondents
Oficiālais korespondents
Сообщения : 5179
Дата регистрации : 10.03.11
Откуда : Рига
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t529p725-veltijums-draugiem

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 16.03.14 20:19
поднимаю эту кружку чая за нас! (если бы не куклополка - его бы не было)

_________________
Lelles man ir slimība un zāles.  
einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 17.03.14 10:31
Поздравляю всех со столь знаменательным событием для наших скромных полок! Три года для кукольного форума отнюдь не мало  happy dance 

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
M.I.Y.U.
M.I.Y.U.
BJD Admin
BJD Admin
Сообщения : 389
Дата регистрации : 15.11.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 17.03.14 10:37
3 года это немало, поздравляю всех со знаменательной датой   
Я думаю, это нужно как-нибудь красиво отметить ^___^

_________________

by InnamorAmento, on Flickr
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 18.05.14 15:20
Наша Иришка (Добрая Ведьма)

einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 18.05.14 23:09
Комплекс бога, да детка!

ПС: Маленьких куколок было разом две...  

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 26.12.14 13:54
Пускай мы тут будем -


Просто мы ) на полу wintercona Very Happy Latvian dollboard veterans ))) by Enifer ♥️, on Flickr

einite, Добрая Ведьма, Enifer
einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 26.12.14 14:19
Да чего ж я на всех фотках так зловеще выгляжу то? laugh.d

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 26.12.14 15:38
@einite rakstīja:Да чего ж я на всех фотках так зловеще выгляжу то? laugh.d
даа есть немного Laughing
Добрая Ведьма
Добрая Ведьма
Oficiālais korespondents
Oficiālais korespondents
Сообщения : 5179
Дата регистрации : 10.03.11
Откуда : Рига
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t529p725-veltijums-draugiem

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 26.12.14 19:09
Элина, так проявляется "комплекс бога")))
а если серьезно, то ты на зависть везде хорошо выглядишь!

_________________
Lelles man ir slimība un zāles.  
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 02.04.15 14:04
Raksts par mūsu foruma sirsniņu -   Добрая Ведьма!Žurnāls "IR BRĪVLAIKS", Nr.5, Pavasaris

(uzklikšķinot uz teksta virs attēla - var redzēt attēlu pilnā izmērā)

Viss uz ko mans skeneris bija spējīgs.. shy.d
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 02.04.15 15:02
Люди!! Люди!!! а форуму то уже 4 года!!! sm7 (Дата запуска форума - Чт Мар 03, 2011 6:51 pm)

Скорее нам, нам всем вместе, этой замечательной доброй дружбе - уже 4 года!! Мои драгоценные, мои хорошие!

Какое счастье что мы все встретились! gh.dd

IRENgorgeous
IRENgorgeous
Exhibition coordinator
Сообщения : 4482
Дата регистрации : 29.03.11
Откуда : Прибалтика

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 02.04.15 15:23
Да ты что! Как же мы это проворонили!
Ой, поздравляю нас!

_________________
Let yourself be beautiful
Sparkling love, flowers
And pearls and pretty dolls...
einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 02.04.15 15:45
Как же дружно и весело мы проворонили эту дату happy dance

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 10.03.16 10:52
3 marta forumu ispolnilosj 5 let....
Enifer
Enifer
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 6766
Дата регистрации : 05.03.11
Откуда : Latvia, Norway
http://lelluplaukts.latvianforum.net/t3-enifer-nakts-svecu-gaism

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 10.03.16 10:55
@IRENgorgeous rakstīja:Поздравляем нас!
Процветания и долголетия,
Взаимопонимания и дружеской поддержки,
Исполнения желаний и бесконечно счастливых часов проведенных вместе! wine
einite
einite
Foruma dvēsele
Foruma dvēsele
Сообщения : 5412
Дата регистрации : 07.03.11
Откуда : Рига

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

on 10.03.16 15:06
О, 5 лет это уже юбилей! Поздравляю всех форумчан))))

_________________
-Es mīlētu rītus daudz vairāk, ja tie sāktos nedaudz vēlāk... Rolling Eyes
(c)
Lūdzu, izmantojot manu fotogrāfiju norādiet atsauci (linku, ar foto oriģinālu). Paldies Very Happy
Sponsored content

Re: PAR LEĻĻUPLAUKTU - HOBIJS VĀRDĀ LELLE

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā